Mág

Mág je mistrem mocných mystických energií, schopný používat magii nejefektivnějším a nejničivějším způsobem. Mág je slabé povolání s malým zdravím a malými bojovými schopnostmi. Nicméně své fyzické nedostatky vyrovnávají svými hrozivými magickými schopnostmi. Mág dokáže udělit největší zranění na dálku v nejkratší době.

Mág je mistrem mocné útočné magie a má mnoho dalších unikátních schopností. Slouží k odstřelení příšer na dálku. Ve skutečnosti jsou v této úloze nedostižní žádným jiným povoláním. Pouze rogue může doufat v podobně velkou ničivost, jakou dokáže udělit mág a i tak se musí přiblížit na krátkou vzdálenost, aby to dokázal. Mágova kouzla spadají do tří škol: arcane, frost(mráz) a fire(oheň). Jejich nejútočnější kouzla jsou z frost a fire škol, ačkoliv frost má kouzla, která ochrání mága a zpomalí jeho cíl. Arcane kouzla zahrnují některá obraná a útočná kouzla a nebojová, jako je teleport.

Mágové mají málo nadání, aby mohli bránit sami sebe, poté co jim dojde mana. Mají slabé bojové schopnosti a málo zdraví. Avšak mágové dokáží vyvolat jídlo a pití na doplnění svého zdraví a many a mnohem větší levely dokáží vytvořit mana kameny, které mohou okamžitě doplnit manu, zvyšující tak jejich efektivitu v boji.
 

 


 

 
World of warcraft