Priest

Priest disponuje různorodým seznamem kouzel. Jeho povolání je nejsilnější v léčivých kouzlech, stejně tak i v sesílání výborných buffů(bonusů do vlastností). Má také dobrá obraná kouzla, která mohou chránit spojence od fyzického nebezpečí a magie, stejně tak i čistě útočná shadow kouzla. Avšak jeho hlavní vlastnost, sesílání kouzel, dělá priesta slabého, s malým zdravím a slabými bojovými vlastnostmi.

Priest je čistě kouzlící povolání, jehož silou jsou léčicí a obraná kouzla. Priestova kouzla jsou rozdělena do holy a shadow školy a spadají do několika kategorií: léčení, útočná kouzla, hromadná kontrola a buffy. I když druid, shaman nebo paladin mohou také léčit, nikdo z nich nedokáže léčit tak dobře, jako priest. Také má lepší oživovací (resurrection) kouzla než paladin nebo shaman.

Mezi priestovy nejlepší ochrané a buffovací kouzla patří holy words(svatá slova), která dokážou absorbovat zranění v bitvě a zvyšovat staminu priesta a jeho spojenců.

Jiná priestova velká třída kouzel jsou zraňující kouzla, jako je mind blast(výbuch mysli) a postupně zraňující kouzla, jako je shadow word:pain. Priest má také dobrá kouzla k uzemnění nepřátelských kouzelnků, jako je mana burn(spálení many).

 
World of warcraft